امروز:21 July, 2024

معرفی سه مدل از رهبران چابک

معرفی سه نوع از رهبران چابک
در این مقاله سه مدل از رهبری چابک را معرفی می نماییم. با مطالعه این مدل ها و انطباق آن با روحیه شما در رهبری می توانید راهکارها، مزایا و معایت هرکدام از این سه مدل را فراگیرید. همچنین با معرفی یک سایت مرتبط در انتهای مقاله، می توایند مطالعه بیشتری در این زمینه داشته باشید.

قلب
این نوع از رهبری با ایجاد و رشد روابط ایجاد می شود. رهبران در این مدل، جوامعی را ایجاد می کنند که همه می توانند به آن تعلق داشته باشند و پذیرفته شوند. روابط قوی می تواند این نوع را بسیار موثر سازد، اما این نوع رهبران نیز به راحتی می توانند در دام تعارفات خوشایند و منفعل قرار گیرند.

عقل ( ذهن )
این نوع رهبران بر ایده های خود تمرکز می کنند. رهبران متمرکز بر ذهن به عقل ، توانایی حل مسئله ، صداقت و اصالت خود افتخار می کنند. آنها می توانند فرصت ها و چالش ها را قبل از دیگران ببینند و با خلاقیت و دقت عمل کنند. این می تواند نتایج فوق العاده ای را به دنبال داشته باشد ، اما همچنین می تواند باعث شود رهبر در مواقعی احساس فاصله نماید یا حتی نگاه بدبینانه داشته باشد.

اراده
این نوع رهبران با تمرکز بر اراده خود کارها را انجام می دهند. آنها با اراده به سوی نتایج حرکت می نمایند و با اشتیاق و انگیزه خود به دیگران کمک می کنند تا به بزرگی برسند. جذابیت آنها می تواند الهام بخش افراد برای کشف پتانسیل درونی واقعی آنها باشد ، اما آنها همچنین می توانند در دام مدیریت خرد ، کمال گرایی و کنترل بیش از حد قرار گیرند.

این سه نوع رهبری همگی دارای مزایایی هستند که می تواند الهام بخش تیم ها باشد. فلسفه کار چابک برای رشد نیاز به رهبران بزرگی دارد و هر نوع که به آن نزدیکتر باشید ، می توانید به عنوان رهبر سازمان خود حرکت رو به جلو را در سازمان مطبوع خود رقم بزنید.

برای مطالعه بیشتر می توانید به لینک مراجعه نمایید.

چابک باشید

avatar

محمد حمیدی: بنیان‌گذار گروه مشاوره و آموزشی چابک شو؛ مربی تحول چابکی و مدرس دوره های آموزشی مدیریت پروژه چابک، اسکرام، کانبان و تحول چابکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.